M&M – korespondenční seminář a časopis MFF UK

Archiv novinek

5. dubna 2024
Novinka: Již vyšlo 5. číslo. Tak šup šup do řešení, ať Vám neutečou bodíky! Z obálkování zdraví Marian, Juan, Fof a Kuša 💖
Marian Růžička
26. března 2024
Milí řešitelé, rozhodli jsme se ještě jednou letos posunout deadline na odevzdání řešení 4. čísla, máte tedy čas až do 2. dubna!

A k tomu vás zveme na spřátelenou týmovou soutěž InterSob, která se koná 6. dubna, tedy hned 4 dny po novém deadlinu. Pokud se nebojíte Sobů ani Brna, určitě doporučujeme sestavit tým a přihlásit se! Přihlašování a další info najdete na stránkách intersob.fi.muni.cz

Mějte se krásně a využijte čas navíc k řešení!
Tomáš Domes
20. února 2024
Přehoupli jsme se do nového roku končícího na 4, a to je čirou náhodou i číslo nejnovějšího čísla M&M, které je touhle dobou již vesele na cestě do Vašich schránek, nebo u Vás doma. Pozdravy posílají Petr, Lída, Jidáš, Lenka, Lenka a Tom
Petr Hladík
23. ledna 2024
Milí řešitelé, omylem se nám podařilo odeslat papírovou podobu 3. čísla asi o měsíc později. Za to se velmi omluváme a doufáme, že jste si i tak číslo našli na našich webových stránkách. Zároveň příprava 4. čísla nabrala mírné zpoždění, což je obvyklé, protože většina organizátorů má zkouškové a musí přípravu čísla kombinovat s intenzivním učením (a ještě intenzivnějším slavením případných úspěchů). Z těchto důvodů jsme se rozhodli finální deadline 3. čísla o týden posunout. Řešení ke 3. číslu tak můžete odevzdávat až do 6. února.
Tomáš Domes
14. prosince 2023
Milí řešitelé, ve vašich schránkách již brzy najdete 3. číslo! Zatím si ho můžete prohlédnout na webu. Kromě toho se též můžete pokochat fotkami z proběhlého soustředění a víkendovky.
Tomáš Domes
14. října 2023
Milí řešitelé, druhé číslo je již hotové a těší se, až se pustíte do jeho řešení a čtení! Kromě nových textů vás také čekají řešení témat z 1. dílu.
Pavla „Pája“ Trembulaková
8. srpna 2023
Milí řešitelé, omlouváme se, pozvánka na Discord v prvním čísle nám vypršela (nebo něco takového). V elektronické verzi jsme to již opravili 🙂.
Jonáš „Jidáš“ Havelka
6. července 2023
Poslední číslo 29. ročníku!
Petr Hladík
10. června 2023
Milí řešitelé,

vydali jsme první číslo třicátého ročníku M&M, ve kterém přichází tři nová témátka! První témátko vás uvede do světa termodynamických zákonů. Ve druhém témátku, o jazyce Lean, se seznámíte s funkcionálním programováním a dokazováním matematických tvrzení na počítači. Ve třetím témátku si zahrajete hru Hex, která spočívá v pokládání kamenů tak, abyste spojili své strany hrací plochy.

Na řešení první série máte čas až do 10. října, pokud nám ale pošlete svá řešení do 12. září, započítají se vám získané body pro účast na podzimní soustředění, které se uskuteční 14. – 22. října. I když jste M&Mko loni neřešili, máte tak pořád šanci jet s námi.

Martin Dvořák
22. března 2023

Bylo zveřejněno 5. číslo! Řízení více výtahů, Integrály++, naměřená data k vařičům a k tomu spousta řešitelských článků!

Tomáš Domes
4. února 2023

Do zadání čtvrté úlohy Derivací a integrálů se vloudila chyba. Konkrétně se jedná o třetí integrál (∫cos^2). Jsou dvě možnosti, buď počítejte ∫cos·sin a pokračujte podle hintu (ovšem stačí jednou per partes), nebo nepoužívejte hint k třetímu integrálu (místo toho použijte sin^2 + cos^2 = 1).

Jonáš „Jidáš“ Havelka
19. prosince 2022

Byla to fuška, ale konečně jsme dotáhli práci na třetím čísle MaMka do zdárného konce!

Možná už jste si všimli, že se minulou noc objevilo na webu. Dnes jsme ho vytiskli, spolu s odznáčky a cenami za tituly, ponožkami a jednou deskovkou Owari pro vítěze Owari témátka z minulého ročníku jsme ho zabalili do 121 obálek a pěti krabic, zítra ho společnými silami odneseme na podatelnu a pozítří by měla zamířit na cestu do vašich domovů, tak držme České poště palce, aby cestou nic neztratila!

Podotýkáme, že první deadline je již za 2 týdny, tak vzhůru do řešení!

Tomáš Domes
29. listopadu 2022
Fotky ze soustředění jsou tady! V galerii teď můžeme zavzpomínat na vědeckou expedici do Travné Egypta.
Zuzana Svobodová
28. listopadu 2022
Milí řešitelé,
připravujeme pro vás tradiční Vánoční M&M víkendovku. Bude 9. – 11. prosince a přihlašovat se na ni můžete do 5. prosince pomocí formuláře, ve kterém také naleznete doplňující informace.
Těšíme se na vás,
vaši organizátoři :)
Zuzana Svobodová
22. července 2022
Milí řešitelé, s koncem 28. ročníku vás prosíme o vyplnění ankety, ve které můžete zanechat své dojmy a ohodnotit proběhlý ročník. Budeme rádi, když si najdete čas a napíšete nám, co se vám líbilo a v čem se může M&Mko zlepšit. Anketu je možná vyplňovat do půlnoci 4. září.
Pavla „Pája“ Trembulaková
27. června 2022
1. číslo 29. ročníku je zde! Určitě si chcete přečíst nová témátka, která vám v něm přinášíme. Budeme rádi, pokud o M&Mku řeknete i vašim kamarádům. Všem přejeme hezké prázdniny!
Pavla „Pája“ Trembulaková
5. června 2022
Od pátku 24. do neděle 26. června, tedy již za necelé 3 týdny, se koná MaMí víkendovka v Kostleci nad Orlicí. Odkaz na přihlašování máš již dlouho ve své e-mailové schránce, proto neváhej a přihlaš se! Pokud bys měl zájem jet, ale odkaz na přihlašování nemáš, napiš nám prosím na mam@matfyz.cz
Tomáš Domes
11. dubna 2022
Pusťte se do řešení 5. čísla!
Kateřina „Káťa“ Čížková
2. února 2022
4. číslo již brzy ve vašich stránkách! Máte poslední příležitost získat body, které se započítají pro účast na soustředění, tak se do toho pusťte. Těšíme se na vaše řešení!
Kateřina „Káťa“ Čížková
21. prosince 2021
V galerii se již objevily fotky z vánočního výletu! Společně se sněhovou liškou vám přejeme krásné svátky a doufáme, že si vezmete k srdci radu z vánočního přání od Vaška Tichého. :-)
Kateřina „Káťa“ Čížková
13. prosince 2021
Právě jsme zveřejnili 3. číslo letošního ročníku a již brzy jej najdete ve vašich schránkách. Dojde však ke drobné úpravě: ponožky budeme posílat až po konci 2. deadlinu 2. čísla, abychom na někoho nezapomněli, takže se nebojte, dojdou k vám, jen s menším zpožděním. Veselé Vánoce vám přejí oganizátoři!
Pavla „Pája“ Trembulaková
8. prosince 2021
Fotky ze soustředění jsou tady! Podívejte se do galerie a zavzpomínejte na skvělý týden na Šumavě s výjezdním divadlem Medvěd&Mýval!
Kateřina „Káťa“ Čížková
7. prosince 2021

V sobotu 11. prosince se bude konat vánoční výlet M&M, všichni jste srdečně zváni! Sejdeme se na nádraží v České Třebové a půjdeme do Ústí nad Orlicí.

S sebou si vezměte pití, svačinu, certifikát o negativním covid testu (i pokud jste očkovaní, PCR ne starší než 72 hodin, antigenní ne starší než 24 hodin), teplé oblečení do prosincového počasí a vánoční přání s tematikou M&M, které dostane náhodně vylosovaný účastník výletu.

Pokud se chcete zúčastnit, přihlaste se na e-mailu katterrina98@gmail.com. Těšíme se na viděnou!

Kateřina „Káťa“ Čížková
24. listopadu 2021
Milí účastníci, již tento pátek proběhne online workshop k témátku Oware! Ať už zatím ani netušíte jak začít nebo bojujete o prvenství v turnajích, můžete se v pátek od 18:00 připojit zde a poradit se s námi organizátory i s ostatními řešiteli.
Kateřina „Káťa“ Čížková
16. listopadu 2021
S lítostí oznamujeme, že avizovaná témátková víkendovka se z epidemiologických důvodů konat nebude. Pokusíme se uspořádat náhradní v příštím kalendářním roce. Děkujeme za pochopení.
František „Faník“ Zajíc
12. listopadu 2021
28. ročník je v plném proudu, ale pojďme ještě s 6. číslem 27. ročníku zavzpomínat na ten předchozí!
Kateřina „Káťa“ Čížková
15. října 2021
"... skály se rozestoupily, kmeny stromů popraskaly, nebe nám spadlo na hlavu!", Majestatix se odmlčel a po chvíli pokračoval: "Naštěstí přišlo nové číslo M&M, takže nebyl všem dnům konec!"
Petr Vincena
6. září 2021

Vítejte na nové verzi webu! Kromě nového vzhledu přinášíme další žádané funkce, jako je odevzdávátko a možnost dostat e-mailem informaci o vydání nového čísla.

Web se pořád snažíme vylepšovat a opravovat, omluvte proto prosím případné nedostatky. Budeme rádi, pokud nám o případných problémech s webem budete psát na náš e-mail.

Pavel „LEdoian“ Turinský
29. června 2021

28. ročník M&M startuje! Co nás čeká? V prvním čísle představujeme africkou deskovou hru Oware, zabrousíme mezi nekonečna, pozorujeme atmosférické jevy, zkoumáme elektřinu v sítích a luštíme texty v chetitštině. Přidejte se k nám!

Novinkou tohoto ročníku je soutěž o pár M&Mích ponožek. Jak to funguje? Za každé číslo, ve kterém získáte alespoň pí bodů, dostanete jednu ponožku. Podaří se vám nasbírat všechny? Budete mít pár stejné barvy?

Vezměte si číslo k vodě jako loni organizátoři a pusťte se do řešení. Nebo si ho otevřete v PDF. Přejeme krásné prázdniny!

Martin Zimen
18. března 2021

Poslední číslo se zadáním je tady! Již brzy ve vašich schránkách.

Tomáš Domes
27. ledna 2021

4. číslo jsme již před hodnou chvílí vyslali na cestu sněhem a mrazem až k vám. Doufáme, že v pořádku doputovalo. Pokud však pošťáka cestou zavalila lavina, či snad stránky časopisu přimrzly k sobě a rozmrazit je se vám nedaří, máme zde jako obvykle pdf variantu. Budeme moc rádi, když si najdete chvilku na zamyšlení nad témátky. Přejeme hodně štěstí a zdraví v novém roce a těšíme se na všechny vaše příspěvky!

Kateřina „Káťa“ Čížková
26. listopadu 2020

Milí řešitelé,

3. číslo tohoto ročníku dorazí do vašich schránek počátkem příštího týdne, na webu si ho ale můžete prohlédnout již nyní v pdf.

Přejeme vám hodně zdaru ve vašem bádání a pevné zdraví!

Tomáš Domes
17. října 2020

Milí řešitelé,

přinášíme novinky ohledně online aktivit s M&M. Začneme hned v pondělí 19. 10. 2020 večer úvodní přednáškou o barvách, po které proběhne ještě hra. Dále jsme si pro vás připravili přednášky v úterý 20. 10. 2020 a středu 21. 10. 2020, hru ve čtvrtek 22. 10. 2020 a nakonec přednášku v pátek 23. 10. 2020. Každý den budeme začínat v 18:00 na Zoom.

Těšíme se a naviděnou!
Orgové M&M

Martin Dvořák
15. října 2020

A je to tady! Vaše sny se staly skutečností, vaše nejniternější přání realitou druhé číslo našeho časopisu právě míří do vašich schránek :) Pokud se nemůžete dočkat, můžete si ho již nyní prohlédnout ZDE.

Pokud svá řešení stihnete odevzdat do 3. listopadu, opravíme vám je už před vydáním dalšího čísla. Pokud vám navíc autoři témátek stihnou poslat tato opravená řešení zpět před 2. deadlinem (to nemůžeme slíbit, ale budeme se snažit), budete mít šanci si svá řešení opravit či vylepšit. Čím dříve řešení pošlete, tím větší máte šanci, že se k vám dostanou opravená s předstihem, proto neváhejte a řešte, nemusíte čekat ani na 1. deadline!

Přejeme vám příjemné koronaprázdniny a hodně zdraví

 

Tomáš Domes
1. října 2020

Milí řešitelé,

s definitivní platností se ruší podzimní soustředění M&M v tomto roce. Důvodem je závažná situace pandemie COVID-19, zejména nedávné prudké navýšení počtu nákaz v České republice.

Víme sice, že vám to zážitek ze soustředění nevynahradí, ale rozhodli jsme se pro vás uspořádat alespoň nějaké online aktivity, které by mohlo některé z vás zajmout. Ty nebudou omezeny na řešitele vybrané k účasti na soustředění. Brzy dodáme podrobnosti o tom, co a jak se bude konat.

S přáním pevného zdraví,
vaši orgové

Martin Dvořák
17. srpna 2020
Již jste se pustili do řešení témat z prvního čísla? Máme pro vás novinku! Využijte pro řešení témátka "Počítač z nul a jedniček" simulátor hradlových sítí Logisim. Shlédněte náš videonávod a můžete začít stavět vlastní interaktivní hradlové sítě! 
Řešení témátka můžete samozřejmě odevzdávat jako soubory .circ, budeme jen rádi.
 
Kateřina „Káťa“ Čížková
4. července 2020

Milí řešitelé

níže najdete výsledky 10. turnaje, který je turnajem závěrečným. Měli jsme 11 lidských účastníků a k tomu 19 defaultních skriptů. Zde uvádíme pořadí mezi "lidskými účastníky" a vynecháváme jména těch, kteří nejsou řešiteli M&M. Podrobné výsledky šly mailing listem.

1. Katerina Vokalova: 209423
3. Lukas Veskrna: 202364
5. Janacek Kalvoda: 198075
7. Vilem Starosta: 195242
9. Martin Fof: 169456
11. Klara Pernicova: 69386

Sláva vítězům, čest poraženým, a velké poděkování všem účastníkům!

Martin Dvořák
8. června 2020

Milí řešitelé,

níže najdete výsledky 9. turnaje, který je turnajem předposledním. Závěrečný 10. turnaj se odkládá na pondělí 29. 06. 2020 (to je nový deadline pro odevzdání skriptů). Za závěrečný turnaj se bude udělovat trojnásobek bodů, takže si nezapomeňte vylepšit svoje skripty!

1. Katerina Vokalova: 138019
4. Lukas Veskrna: 133358
5. Janacek Kalvoda: 130488
7. Vilem Starosta: 128757
9. Martin Fof: 111916
11. Klara Pernicova: 46634

Martin Dvořák
19. května 2020

Máme tu výsledky osmého turnaje!

1. Katerina Vokalova: 407305
4. Lukas Veskrna: 398630
5. Janacek Kalvoda: 392111
7. Vilem Starosta: 385086
8. Martin Fof: 335022
11. Klara Pernicova: 136124

Martin Dvořák
5. května 2020

Máme tu výsledky sedmého turnaje!

1. Katerina Vokalova: 27070
2. Lukas Veskrna: 26390
6. Janacek Kalvoda: 25606
7. Vilem Starosta: 25540
9. Martin Fof: 22009
11. Klara Pernicova: 10676

Martin Dvořák
21. dubna 2020

Máme tu výsledky šestého turnaje!

1. Katerina Vokalova: 166757
4. Lukas Veskrna: 160751
5. Janacek Kalvoda: 157034
7. Vilem Starosta: 154182
9. Martin Fof: 134119
11. Klara Pernicova: 55193

Martin Dvořák
7. dubna 2020

Máme tu výsledky pátého turnaje. V důsledku odevzdání nových skriptů se opět zamíchalo s pořadím!

1. Katerina Vokalova: 41676
5. Janacek Kalvoda: 39862
6. Vilem Starosta: 39421
8. Martin Fof: 34157
10. Klara Pernicova: 16258

Martin Dvořák
5. dubna 2020

Tak a je to tady!

Ani koronavirová pandemie nám nezabránila vytvořit pro vás páté číslo našeho časopisu, které zítra zamíří do vašich schránek. Tak pilně řešte, noste roušky a buďte zdrávi.

Tomáš Domes
24. března 2020

Výsledky čtvrtého turnaje jsou následující. Měli jsme 10 "lidských účastníků" a k tomu 19 defaultních skriptů. Zde uvádíme pořadí mezi "lidskými účastníky" a vynecháváme jména těch, kteří nejsou řešiteli M&M. Podrobné výsledky šly mailing listem.

2. Janacek Kalvoda: 276282
4. Katerina Vokalova: 268915
5. Vilem Starosta: 260954
8. Martin Fof: 221353
10. Klara Pernicova: 105127

S ohledem na zrušení soustředění se mění data pořádání turnaje na pravidelná. Nadále se budou konat každé druhé pondělí. Konkrétně se na zbývající turnaje můžete těšit v těchto datech:

06. 04. 2020
20. 04. 2020
04. 05. 2020
18. 05. 2020
01. 06. 2020
15. 06. 2020

Soutěžení zdar! Ale především, buďte zdrávi!!

Martin Dvořák
18. března 2020

Milí řešitelé,

moc nás to mrzí, ale bohužel jsme nuceni vzhledem k aktuální situaci ohledně epidemie COVID-19 soustředění zrušit. Jeho přeložení bohužel nepřipadá v úvahu.

Užívejte volno a buďte zdrávi!

František „Faník“ Zajíc
10. března 2020

Výsledky třetího turnaje jsou následující. Měli jsme 9 "lidských účastníků" a k tomu 19 defaultních skriptů. Zde uvádím pořadí mezi "lidskými účastníky" a vynechávám jména těch, kteří nejsou řešiteli M&M. Podrobné výsledky šly mailing listem.

1. Katerina Vokalova: 13061
4. Vilem Starosta: 12426
5. Janacek Kalvoda: 12060
6. Martin Fof: 11813
8. Klara Pernicova: 6544

Martin Dvořák
2. března 2020

Výsledky druhého turnaje jsou následující.

1. Katerina Vokalova: 36885
2. Vilem Starosta: 35443
5. Martin Fof: 34278
6. Janacek Kalvoda: 34024
7. Klara Pernicova: 17879

Martin Dvořák
13. února 2020

Tamtada tamtada dá! 4. číslo je tady! Co v něm najdete? Třeba na krásný článek od Viléma Starosty o hledání optimálních strategií v maticových hrách.

Také se na stránkách čísla již tradičně objevuje hromada zajímavých úloh. Vyřešte nějaké do 5. března a třeba se dostanete na jarní soustředění, které se bude konat od 18. do 26. dubna. Těšíme se!

Kateřina „Káťa“ Čížková
9. února 2020

Výsledky prvního turnaje jsou následující. První místo obsadil účastník, který není řešitelem M&M.

2. Katerina Vokalova: 14808
3. Vilem Starosta: 13863
4. Martin Fof: 13833
5. Janacek Kalvoda: 13775
6. Klara Pernicova: 5717

Velice děkujeme všem řešitelům, kteří se turnaje zúčastnili. Odteď budeme turnaj opakovat každé dva týdny. Kdybyste se chtěli připojit do turnaje někdo další, neváhejte a pište. Rádi vám poradíme s technickou stránkou věci (psaní, testování a odevzdávání skriptů).

Martin Dvořák
4. února 2020

Milí řešitelé,

máme pro vás příjemnou novinku. Rozhodli jsme se prodloužit čas na TEORETICKÉ úlohy z našeho témátka HRY do soboty 15. 02. 2020.

Deadline pro skripty do turnaje zůstává čtvrtek 06. 02. 2020 (pozítří), stejně tak deadline pro úlohy ostatních témátek.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám. Rádi vám vysvětlíme, jak implementovat a odevzdávat skripty pro účast v turnaji.

martin.dvorak@matfyz.cz

market.sauer@gmail.com

Martin Dvořák
31. prosince 2019

Před Vánoci jsme vydali 3. číslo a do nového roku vám přejem hodně štěstí při řešení témat, které v něm naleznete!

Kateřina „Káťa“ Čížková
15. prosince 2019

Chcete zavzpomínat na víkendovku, nebo se podívat, jak jsme se v Zábřehu měli? V galerii se již objevily fotky!

Kateřina „Káťa“ Čížková
14. prosince 2019

Do druhého témátka nám pronikly dvě chyby:

  • V popisu stroje 5 mají být dolary místo mřížek.
  • Zadání problému 3 má odkazovat na stroj 4.

Díky za pochopení!

Matej „ML“ Lieskovský
17. listopadu 2019

MIlí řešitelé, 

mám tu čest vám s potěšením oznámit, že zpožděné druhé číslo již konečně míří do vašich stránek. Ve formě pdf si jej již nyní můžete prohlédnout zde. Společně s číslem by některým z vás do schránek měly dorazit též odměny za minulý ročník a za konfery a opravená řešení první série. Počty získaných bodů můžete už nyní najít ve výsledkové listině. Na řešení máte ode dneška přesně měsíc, tak ho nenechávajte na poslední chvíli a pusťte se směle do čtení!

Tomáš Domes
10. listopadu 2019

Zveme vás tradiční M&Mmí vánoční víkendovku, která se bude konat 6. – 8.12.2019 v Zábřehu (ale přesto v přírodě, souřadnice 16.87625E 49.87251N).

Pokud jsi na žádné M&M víkendovce nebyl, tak věz, že se jedná o neformální akci, kde společně orgové a účastníci kytarují, šarádí, a vůbec dělají, co je zrovna napadne.

Objekt má tekoucí vodou i elektřinu. Co však nemá jsou postele, proto si dovezte karimatky a spacáky. Dále si přivezte skvělou náladu a malý dareček, který dostane jiný náhodně vylosovaný účastník. Též se bude vybírat příspěvek na jídlo, který nepřesáhne 200,-Kč. Pokud máš v plánu dorazit, tak prosím vyplň tento formulář: 
https://forms.gle/9m5TE3kBenP4srTt6
Pokud chceš dorazit, ale GDPR, tak nám napiš na e-mail:
baku.nbk@seznam.cz
Jakub Růžička
2. října 2019

Milí řešitelé,

během prázdnin jsme pro vás připravovali mimo jiné i závěrečné, šesté číslo loňského, tedy 25. ročníku. Konečně nastal ten okamžik, kdy jsme číslo dokončili a odvážili se vám jej představit. Tady je, a jako obvykle jej řešitelům posíláme i s opravenými řešeními.

Pavel „LEdoian“ Turinský
9. září 2019

Milí řešitelé,

právě jsme vydali první číslo dvacátého šestého ročníku M&M. Najdete v něm nová zajímavá témátka, jejichž řešením se mimo jiné můžete dostat na podzimní soustředění, které proběhne 12. - 20. 10. 2019.

Aneta Pokorná
20. června 2019

Fotodokumentace průběhu důlních prací v Domašově aneb galerie ze soustředění je tady!

Kateřina „Káťa“ Čížková
28. března 2019

Poslední letošní možnost získat body je tu! Netrpělivě očekávejte nové číslo našeho časopisu ve svých schránkách! Nechce se vám čekat? Listujte číslem ihned!

Pavel „LEdoian“ Turinský
7. března 2019

Chcete zavzpomínat na vánoční víkendovku? Na webu se právě objevily fotky!

Kateřina „Káťa“ Čížková
15. února 2019

Posouváme termín 4. série, a to o týden později na 12.3. Pozor! Pro ty, kdo mají zájem o účast na soustředění, se deadline (5.3.) nemění.

Pavla „Pája“ Trembulaková
7. února 2019

Na vědomost se dává, že jsme právě vydali 4. číslo našeho časopisu! Prohlédnout si ho můžete ZDE.

Tomáš Domes
6. února 2019

Pokud chcete zavzpomínat na krásné chvíle prožité na podzimním soustředění, nebo se podívat, jak to na takovém soustředění vypadá, můžete nahlédnout do nově zveřejněné galerie fotek.

Tomáš Domes
20. listopadu 2018

Zveme vás na vánoční víkendovku M&M, konanou v termínu 14.-16.12.2018 u rybníka kousek od Žďáru nad Sázavou. Ano, víkendovka se kryje s BrNocí. Pro účastníky, kteří jsou přihlášeni na BrNoc budeme organizovat hromadný přesun na víkendovku v sobotu ráno. Cena za celou akci je cca 300 Kč, pokud pojedeš v sobotu z BrNoci, odečteme ti 60 Kč za první noc.

S sebou: spacák a karimatku, drobný genderově neutrální vánoční dárek do hromadného slosování a oblečení na celodenní výlet.

Přihlásit se můžete přes formulář.
(Nepřihlášení účastníci nedostanou jídlo a možná budou spát venku na zamrzlém rybníce.)

Tomáš Domes
11. listopadu 2018

Zanedlouho vám poštou přijde druhé číslo, které si už nyní můžete prohlédnout v pdf na našich stránkách. Kromě dalších dílů čtyř témat z prvního čísla v něm naleznete nové téma o množství cestujících v MHD, které tímto doporučuji vaší pozornosti.

Tomáš Domes
10. listopadu 2018

Ještě nevíte, co budete dělat o druhém prosincovém víkendu? Co třeba se vypravit na Krutou Smršť Přednášek? Jedná se akci pořádanou Korespondenčním seminářem z programování a pokud se chcete dozvědět něco nového z informatiky nebo jí příbuzných i nepříbuzných oborů, je určena právě vám!

Kateřina „Káťa“ Čížková
11. září 2018

25. ročník M&M je tady!

První číslo právě putuje do vašich schránek a přináší s sebou pár změn. Myslíme se, že se máte na co těšit! Témátka o algoritmech, neznámém měsíci, kryptografii a mrznutí se těší na vás, proto neváhejte a pusťte se do řešení. Termín odeslání pro účast na podzimním soustředění je 25. září.

Kateřina „Káťa“ Čížková
14. května 2018

Milí řešitelé,

do schránek vám již putuje sedmé číslo našeho časopisu. Nové úložky v něm sice nenajdete, můžete si ale přečíst článek Bc.MM Martina Zimena o odmocninách a samozřejmě také vzorová řešení páté série.

Číslo si samozřejmě můžete prohlédnout i elektronicky.

Pavel „LEdoian“ Turinský
20. dubna 2018

Dne 18.4.2018 byly korespondenční semináře a soutěže oceněny Mimořádnou cenou rektora. Rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima na seminářích ocenil především jejich úlohu při šíření povědomí o
kvalitách výuky na fakultách Univerzity Karlovy a také roli, kterou sehrávají ve vědecké výchově mládeže. Všem organizátorům, ale i řešitelům, bez kterých by to prostě nešlo, velice děkujeme!
(Více viz článek na matfyz.cz, foto René Volfík.)

Aneta Pokorná
17. dubna 2018

Gratulujeme týmu Error 404 – Name not found, složenému převážně z našich řešitelů, ke čtvrtému místu v INTERgalaktické SObí Bitvě.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
16. dubna 2018

Nemohli jste jet na jarní soustředění a zajímá vás jaké bylo? Nebo jste na soustředění byli a chcete si zavzpomínat na příjemně prožité chvíle? Pak vás jistě potěší jeho krátké shrnutí a fotogalerie.

Kristýna Hrychová
10. dubna 2018

Ani po soustředění nezahálíme. Na našich stránkách se objevilo 6. číslo, které během týdne dorazí i do vašich schránek. Toto číslo je poslední, ve kterém se nalézají zadání témátek a úloh. Tak nezapomeňte nám něco poslat. Máte poslední šanci zamíchat pořadím, abyste se mohli těšit na pěkné ceny nebo na dort za nejlepší příspěvek k témátku.

Kristýna Hrychová
16. března 2018

Milí řešitelé,

již je vydáno páté číslo časopisu M&M. Některým z vás přišlo do schránek, dalším z vás jsme jej předali osobně na právě probíhajícím soustředění. Za organizátory se omlouváme za opožděné vydání čísla.

Pavel „LEdoian“ Turinský
19. února 2018

Dnes v noci byla spuštěna registrace na Náboj (skvělá týmová matematická soutěž). Pokud tě jenom trochu baví matematika, tak Náboj je přesně pro tebe.

Proč?
- řešit matematické úlohy s kamarády je legrace
- vyhrát nějaké ceny nezaškodí
- udělat si výlet do Prahy nebo Opavy je lepší než se učit ve škole
- svézt se autobusovou linkou Náboj je pak přímo neodolatelné

Více informací (a registrační formulář) lze najít na webových stránkách Náboje. S registrací je dobré neotálet, protože třetina kapacity v Praze už je pryč.

Martin Dvořák
23. ledna 2018

Ahoj, právě jsme zveřejnili fotky z vánoční víkendovky. Můžeš si je prohlédnout v sekci soustředění - proběhlo.

Tomáš Domes
22. ledna 2018

Věříme, že i tady je spousta nadšených fyziků. Pro ty si FYKOS nachystal již 12. FYKOSí Fyziklání, 3hodinovou soutěž v Praze v řešení fyzikálních úloh pro týmy až 5 středoškoláků. Tak neváhejte a přihlaste se, můžete vyhrát hodnotné ceny a porazit ostatní! Jestli nejste z Prahy, můžete využít zvýhodněného ubytování a třeba den před akcí navštívit Jeden den s fyzikou, pořádaný Matfyzem. Ani po Fyziklání se nebudete nudit, bude tady Víkend s aplikovanou fyzikou, možnost poznat nové lidi a dozvědět se něco navíc o fyzice formou přednášek a exkurzí.
Fyziklání začíná 16. 2. 2018, přihlašovat se můžete zde.

Martin Dvořák
17. ledna 2018

Milí řešitelé, právě jsme vydali čtvrté číslo časopisu na webu, poštou vám přijde pravděpodobně na začátku příštího týdne. S chutí do řešení, již za dva týdny je předtermín pro odevzdání úloh, podle kterého budeme zvát nejlepší z vás (podle výsledkové listiny) na jarní soustředění.

Pavel „LEdoian“ Turinský
6. prosince 2017

Milí řešitelé, třetí číslo časopisu se právě objevilo na webu a putuje i do vašich schránek. Kromě nových námětů k témátkům a úložek vás jistě zajímají výsledky a řešení první série a příspěvek Mgr.MM Jonáše Havelky k mafiánskému témátku.

Pavel „LEdoian“ Turinský
26. listopadu 2017

Potrapte svůj mozek v neděli 10. prosince, týden před naší víkendovkou, a zúčastněte se soutěže INTERLOS. Nemusíte kvůli tomu nikam cestovat, soutěž probíhá online a je pro až pětičlenné týmy ve 3 kategoriích: středoškoláci, vysokoškoláci a ostatní.
https://interlos.fi.muni.cz/

Kristýna Hrychová
22. listopadu 2017

Jak jistě víš z našeho Facebooku, ve čtvrtek 23.11. od 9 do 17 hodin se v budově MFF na Malostranském náměstí v Praze koná Den otevřených dveří. Stánek M&M najdeš ve čtvrtém patře, těšíme se, že nás přijdeš pozdravit! Také ten den startuje domácí kolo Kasiopey - soutěže v programování pro studenty zejména středních, ale i základních škol. 

Václav Rozhoň
4. listopadu 2017

Chcete si vyzkoušet vývoj napodobeniny skutečné družice a setkat se s dalšími podobně smýšlejícími lidmi? Domluvte se s kamarády nebo spolužíky a přihlašte se do soutěže CanSat a vyzkoušejte si vývoj na vlastní kůži.

Termín přihlašování na webu není závazný, lze se přihlásit, i když dle webu už termín vypršel. Pokud byste vytvořili účastnický tým, Jethro vám rád bude dělat vedoucího a kromě zajímavé zkušenosti můžete získat i body do M&M za články o postupu prací.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
1. listopadu 2017
Připadá vám čas mezi podzimním a jarním soustředěním příliš dlouhý? Nám taky, proto jsme se rozhodli uspořádat 15.–17. 12. vánoční víkendovku. Jedná se spíše o neformální akci, kde se můžete potkat s organizátory i řešiteli MaM a strávit s nimi příjemný víkend v přírodě. Pro přihlášení pište prosím na adresu:
domestomas+vikendovka@gmail.com
Tomáš Domes
29. října 2017

Milí řešitelé, druhé číslo 24. ročníku se objevilo na webu (byť mnozí z vás již obdrželi papírovou variantu). Najdete v něm zadání nových témat a úložek. Těšíme se na vaše řešení a příspěvky k témátkům!

Pavel „LEdoian“ Turinský
8. srpna 2017

Prázdniny jsou v plném proudu a první číslo 24. ročníku je tady! Spolu s ním přichází změna vzhledu titulní stránky a zbrusu nové logo semináře. Tak na nic nečekej a začni řešit naše úlohy a témata! ;)
 

Aneta Pokorná
28. července 2017

23. ročník semináře skončil (poslední číslo byste měli mít dávno doma; můžete si ho prohlédnout i na webu), ale nezoufejte, brzy začne další :-) K pěti nejlepším řešitelům by mezitím měly doputovat odměny za jejich pilnou práci v průběhu roku. Tak držte pošťákům palce a užijte si prázdniny!

Matěj Kocián
11. dubna 2017

Na stránkách se objevila galerie z jarního soustředění v Hamrech.

Matěj Kocián
7. dubna 2017

Chcete poznat, CO JE BRNO? Pak neváhejte, domluvte se s kamarády a běžte 22. 4. na InterSoB, protože InterSoB, TO JE BRNO.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
3. dubna 2017

Milí řešitelé, šesté číslo 23. ročníku M&M k vám již putuje z předaleké galaxie.

Najdete v něm další článek o assembleru, zabývající se pamětí, spolu s dvěma novými úlohami, které vám mohou pomoci k cenným bodům. Dále číslo obsahuje pěkný příspěvek k témátku Filmoví kritici a sepsaný článek o konfeře Gravitace ve Flatlandu od Dr.MM Ondřeje Knoppa. Těšíme se na vaše další články.

Sára Rosecká
1. března 2017

Právě jsme vydali páté číslo časopisu MaM. Část stálých řešitelů už ho má ve své poštovní schránce a ostatním dojde pravděpodobně zítra. Naleznete v něm zadání nových úloh (pátou sérii) a vzorové řešení úloh třetí série. Dále řešení některých témátek a nový díl seriálu o assembleru. Hezké počtení přejí Vaši organizátoři.

Zuzana Svobodová
18. ledna 2017

Ahoj všichni! Právě jsme uveřejnili nové číslo. Najdete v něm novou sérii úložek, komentáře k témátkům a také první díl seriálu o mikrokontrolerech a assembleru. Součástí seriálu je i úloha na procvičení. Navíc pokud odešlete svoje řešení do 14. února, zohledníme vaše body při zasílání pozvánek na jarní soustředění.

Martin Dvořák
7. ledna 2017

Na stránkách se objevily fotografie z podzimního soustředění Hříběcí.

Zuzana Svobodová
13. prosince 2016

Právě jsme vydali 3. číslo. Můžeš se těšit na vzorová řešení úloh první série, informace k témátkům a hlavně na další sadu úloh. Domů by ti číslo mělo dorazit v druhé polovině týdne. Přejeme krásný předvánoční čas.

Aneta Pokorná
21. listopadu 2016

Začátkem minulého týdne vyšlo 2. číslo a nyní by se již mělo vyhřívat pár dní i u Tebe. Pokud zatím nepatříš mezi adresáty, mrkni na číslo v pdf a zašli nám řešení úložky nebo témátka, další už ti určitě dorazí.
Pokud jsi řešil(a) již minlý rok, můžeš se podívat na vzorová řešení a celkové výsledky, protože ti s druhým číslem dorazilo i poslední číslo minulého ročníku.

Aneta Pokorná
21. listopadu 2016

Chceš se opět potkat s organizátory? Nebo teprve poznat, kdo jsou ti lidičkové, co připravují časopis, vymýšlejí a opravují témátka a úlohy? Přijď 23. listopadu na Den otevřených dveří Matfyzu. Najdeš nás dopoledne v Kongresovém centru a odpoledne na Malé Straně.

Kristýna Hrychová
16. listopadu 2016

Čísla 22.7 a 8 a 23.2 k vám už konečně putují poštou. K většině z pěti nejlepších řešitelů 22. ročníku již také doputovaly vybrané odměny. Tak hurá do řešení úloh a témat, ať jste letos mezi nimi!

Matěj Kocián
10. listopadu 2016

Druhé číslo letošního ročníku pilně připravujeme. Do řešení úloh se ale můžete pustit ještě dřív, než vyjde. A to se vyplatí!

Matěj Kocián
7. listopadu 2016
Zpestřete si víkend před naší víkendovkou a zapojte se s kamarády do soutěže INTERLOS! V neděli 4. 12. pro dvou až pětičlenné týmy od 15:00 do 20:00. Nemusíte se ani zvednout od počítače, hra je internetová.
 
Tomáš „Jethro“ Pokorný
6. listopadu 2016

Zveme vás na víkendový sraz M&M, který pro vás i letos pořádáme. Bude od 9. do 11. prosince nedaleko Berouna. Bližší informace naleznete na samostatné stránce.

 

Jakub Tětek
6. listopadu 2016

Naši přátelé z KSPčka vás zvou na Krutou smršť přednášek, převážně informatickou přednáškovou víkendovku, která proběhne 2. – 4. prosince 2016.

Petr „xlfd“ Pecha
28. září 2016

Právě jsme opravili řešení, která nám přišla do termínu pro účast na soustředění, a nejlepším z vás jsme odeslali pozvánky.

Přípravy soustředění jsou již v plném proudu, takže se máte na co těšit.

Petr „xlfd“ Pecha
20. června 2016

Termín odeslání poslední série 22. ročníku je za námi. To také znamená, že přicházejí prázdniny. Přejeme vám hezké letní zážitky a třeba se s vámi potkáme při nějaké letní aktivitě.

Nám zbývá opravit a obodovat vaše řešení. Určitě se můžete těšit na poslední dvojčíslo 7–8, ve kterém naleznete výsledkovou listinu 22. ročníku. Také v něm naleznete poslední příspěvky k tématům a závěrečné shrnutí.

Abyste měli o prázdninách o čem přemýšlet a na čem pracovat, připravili jsme pro vás 1. číslo nadcházejícího 23. ročníku.

Těšíme se na vaše řešení a těm z vás, kteří letos úspěšně odmaturovali, přejeme hodně úspěchů na vysoké škole.

Petr „xlfd“ Pecha
21. května 2016

Připravili jsme si pro vás fotky z jarního soustředění.

Petr „xlfd“ Pecha
13. května 2016

Zveřejnili jsme poslední zadání úloh tohoto ročníku.

Petr „xlfd“ Pecha
10. dubna 2016

Gratulujeme týmu Indická invalidní, infantilní a investigativní industrializační individualistická individua s Indulonou! složeného z našich řešitelů ke druhému místu na soutěži INTERSOB, která se konala v sobotu 9.4. v Brně. Jen tak dál!

Tomáš „Jethro“ Pokorný
4. dubna 2016

Chceš jet na soustředění? Tak nám rychle něco pošli! Moc času už nezbývá...
https://www.youtube.com/watch?v=RDZ3Ng4Cj-Y

Kristýna Hrychová
16. března 2016

Již přibylo na web páté číslo časopisu. V papírové formě by mělo dorazit nejpozději koncem tohoto týdne.

Těšíme se na vaše řešení!

Aneta Pokorná
7. února 2016

Po Jedné noci s informatikou a matematikou nás příští týden ve čtvrtek můžete potkat tentokrát na Jednom dni s fyzikou. Tak doražte, těším se na vás!

Kristýna Hrychová
1. února 2016

Ještě nemáš plány na léto? Chceš více porozumět matematice? Poznat nové lidi? Setkat se s celosvětově významnými matematiky? Podívat se do zahraničí? Pak neváhej zjistit více o PROMYS Europe 2016,

Aneta Pokorná
27. ledna 2016

Na webu již je kompletní 4.číslo! Kromě zadání další série úloh se můžete těšit na příspěvky k tématům, připomenutí konfer ze soustředění, další díl seriálu a mnoho dalšího. Nové číslo v papírové verzi by do vašich domovů mělo dorazit koncem tohoto či začátkem příštího týdne.

Aneta Pokorná
24. ledna 2016

Zadání úloh 4. série už je na světě. Tak hurá do řešení!

Kristýna Hrychová
23. ledna 2016

Snad o víkendu úplně nezapadáme sněhem a vy se v úterý 26. 1. vypravíte za námi na Jednu noc s informatikou a matematikou. Můžete se opět těšit na náš informační stánek a tentokrát pro vás připravujeme ochutnávku toho, na co se nejlepší řešitelé mohou těšit na jarním soustředění.

Kristýna Hrychová
15. prosince 2015

Jako předčasný vánoční dárek vám přinášíme 3. číslo, které obsahuje aktuální zadání čtyř úloh třetí série, řešení první série, příspěvky k prvním třem témátkům a seriál se seriálovou úlohou.

Petr „xlfd“ Pecha
14. prosince 2015

V rekordním čase jsme připravili fotky z právě skončené víkendovky.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
27. listopadu 2015

Konečně se nám podařilo protřídit fotky, vyrobit fotogalerii a okomentovat alespoň část fotek, takže si konečně můžete prohlédnout fotky z podzimního soustředění.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
26. listopadu 2015

KSP vás zve na Krutou Smršť Přednášek, která proběhne 4.–6. prosince 2015 v Kolíně (od pátečního večera do nedělního odpoledne). Více na jejich stránkách.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
17. listopadu 2015

Zbývají poslední volná místa na Vánočním víkendovém výletě M&M 2015.

Uzavírka přihlášek je již 28. listopadu 2015.

Petr „xlfd“ Pecha
15. listopadu 2015

Nevíte co s mikulášským odpolednem? Sejděte se s kamarády a řešte INTERLOS! V sobotu 6. 12. pro dvou až pětičlenné týmy od 15:00 do 20:00. Nemusíte se ani zvednout od sladkostí či uhlí, hra je internetová.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
15. listopadu 2015

Můžete se na nás těšit ve čtvrtek 26. listopadu na Dni otevřených dveří MFF UK, už se na Vás chystáme a čeká na Vás i překvapení! Tak vyrazte za námi.

Kristýna Hrychová
28. října 2015

Vyšlo letošní druhé číslo! Do vašich poštovních schránek by mělo dorazit do konce týdne. Přejeme příjemné chvíle strávené čtením a řešením úloh a témat.

Aneta Pokorná
22. října 2015

Zveřejnili jsme krátký souhrn z uplynulého soustředění včetně malého výběru fotek ke stažení. Na galerii usilovně pracujeme, objeví se v několika týdnech.

Tomáš „Jethro“ Pokorný
20. října 2015

Rádi bychom připomněli, že dnes je termín na odeslání řešení úloh 1. série. Dolaďte své postupy, nezapomeňte se podepsat a pošlete nám svá díla ještě před půlnocí!

Matej „ML“ Lieskovský
18. září 2015

Už zbývají poslední tři dny do termínu odevzdání první série pro účast na soustředění. Tak se pusť do řešení a sepisování, ať se na Tebe můžeme těšit na podzimním soustředění. :)

Michaela „Mysska“ Kochmanová
13. září 2015

Po mnoha úmorných hodinách týmové práce představujeme zbrusu nový M&Mí web. Téměř vše je plně funkční a zbytek bude brzy následovat!

Petr Vincena

M&M organizují převážně studenti MFF UK. Realizace projektu byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Jednotou českých matematiků a fyziků. S obsahem webu M&M je možné nakládat dle licence Creative Commons Attribution 3.0.