Pro naše nejlepší řešitele pořádáme dvakrát do roka týdenní soustředění plné odborného programu i nejrůznější zábavy.

Proč jet na soustředění?

Přednášky

Většinou tě každý den čekají dvě devadesátiminutové přednášky. Vybrat si obvykle můžeš mezi matematikou, fyzikou a informatikou, protože se konají tři přednášky zároveň. Některé přednášky jsou lehčí, jiné těžší, obecně je ale jejich úroveň vhodná právě pro zvídavé středoškoláky. Přednášíme jak klasická témata, tak témata nevšední, zákulisní či dokonce obskurní. Když budeš organizátory hodně prosit, možná se dostane i na nějakou černou magii!

Krom toho přednášíme i na požádání – stačí, když si vybereš téma, které tě zajímá, a oslovíš toho správného organizátora.

Lidé

Poznáš lidi, pro které je přemýšlení oblíbenou činností a pro které matematika není sprosté slovo. Především to jsou ale lidi, kteří se rádi baví a se kterými si užiješ mnoho legrace u jídla, během her, na výletě, jen tak, při hraní na kytaru nebo při šarádění (pokud nevíš, co tohle slovo znamená, je na čase to zjistit!).

Konfery

Konfery jsou naší specialitou. Ve skupině účastníků a pod vedením zkušeného organizátora můžeš zkusit pracovat na zadaném problému a výsledky pak ostatním prezentovat na malé vědecké konferenci. Práce na konfeře je velmi podobná skutečné vědecké práci. Máme za sebou například stavbu katapultu, počítačovou syntézu zvuku či tropickou geometrii.

Hry

Máme pro tebe připravenou celou řadu denních i nočních her, uvnitř i venku, strategických i akčních. A někdy tohle všechno dohromady. Chceme, aby sis mohl/a zkusit činnosti, ke kterým se běžně nedostaneš. Střelba z luku, lezení po skalách, slackline či celonoční šifrovačka? Není problém!

Legenda

Každé soustředění má své vlastní prostředí či příběh, který jím provází. Už jsme byli ve starověkém Řecku či pod podlahou obchoďáku, cestovali jsme časem a také jsme bojovali s krvelačnými zmutovanými tuleňátky, která se nakonec ukázala být filmařským trikem. Co nás čeká příště?

Absence ve škole

Než pojedeš na soustředění, pošleme ti oficiální omluvenku od MFF UK. Jelikož je soustředění plné odborného programu, většina škol naše řešitele bez problému uvolňuje. Některé školy dokonce účast na soustředění nezapočítávají do absence. Vždy je ale dobré se informovat, jak účast na podobných akcích řeší tvoje škola, a případně se osobně domluvit s ředitelem či ředitelkou.

Kapacita soustředění

Protože chceme zachovat přátelskou a komorní atmosféru soustředění, zveme na soustředění zhruba dvacet nejúspěšnějších řešitelů korespondenčního semináře. Několik dalších řešitelů zveme jako náhradníky pro případ, že by někteří pozvaní nemohli. Pokud tě na soustředění nepozveme, nezoufej a zkus v příštím půlroce víc řešit témata. Dostat se mezi nejlepších dvacet řešitelů je s trochou píle hračka.